Проведення земельних торгів

Проведення земельних торгів

На території України початок земельних торгів заплановано на 1 липня. Однак мова йде ще не про повномасштабних земельних торгах, але про торги для фізичних осіб. При цьому розміри ділянок також обмежені і повинні складати не більше сотні гектарів.

Таким чином, діючий протягом багатьох років мораторій на продаж земель сільського призначення буде знятим. Тепер власники земельних ділянок можуть повністю розпоряджатися своїми наділами. Більш докладні відомості про це є можливість дізнатися на сайті УУБ https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/

Як передбачається, принаймні, на поверхневому рівні, така можливість виключить різноманітні земельні спекуляції і дозволить отримати необхідні можливості власникам угідь. Для ведення торгів передбачається використовувати систему Прозорро.Продажі. Завдяки цьому передбачається отримати повну прозорість і, відповідно, ймовірну чесність угод.

Особливості проведення торгів

Проте, слід зазначити, що обмеження будуть зняті поступово. Зараз можливі тільки варіанти для фізичних осіб і до сотні гектар. З початку 2024 року передбачається доступ на ринг приватних компаній, але для ділянок територія яких не перевищує 10 тисяч гектарів.

Якщо припускати справжню еффектівнгсть, то слід вказати на потребу створить умови для придбання фермерами землі під власне господарство, а також формування ефективного захисту від рейдерських захоплень і корупційних дій. Тоді проведення електронних торгів може бути ефективним. Проте, до цього ще потрібно прийти.

При цьому навіть зараз є можливість оцінити значне зменшення тіньового ринку, а також корупційної складової. Старт торгів призведе саме до цього. Слід зазначити, що зараз тіньовий ринок в даній області на території України оцінюється в суму до 90 мільярдів гривень.

Якщо оцінювати перспективи, тобто можливість орієнтуватися на інші країни, в яких цей ринок активно діє. З огляду на те, що Україна в істотному ступені є аграрною країною, є можливість припускати продуктівность даної роботи. Українська універсальна біржа стане інструментом для виконання земельних торгів. Щоб прийняти участь у торгах потрібно пройти просту реєстрацію на сайті Української універсальної біржі.

авторомu-solutions