Реалізація деревини та продуктів її переробки через систему Прозорро

Реалізація деревини та продуктів її переробки через систему Прозорро

Деревина, яка утворюється внаслідок санітарного оздоровлення українських лісів, являється власністю держави, тому її продаж може здійснюватися лише через систему відкритих аукціонів, що проходять на електронних торгівельних майданчиках.

Ці майданчики акредитовані системою Прозорро.Продажі, тому продаж та купівля держмайна на них є законною. Більше даних про торгівельні платформи можна знайти на сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua.

Яка деревина може продаватись на аукціонах

На онлайн торгах представлені лоти, об’єм яких не може бути менше за 150 кубічних метрів деревини одного сорту. Вартість такого лоту починається від 200 тисяч гривень. Але ці умови наразі переглядають, щоб мати можливість в майбутньому послабити їх.

Через систему Прозорро можна придбати лісоматеріали з таких сортів дерев: вільха, дуб, сосна, береза, ялина та інших. Є в продажі також і дрова, що діляться на промислові та непромислові. Аукціони з продажу необробленої деревини та дров’яної продукції проводяться в онлайні, тому прийняти участь в них можна з будь-якого місця країни чи навіть світу. Такий вид торгів є зручним для учасників, так як для придбання цікавого лоту не потрібно нікуди їхати. Такі торги звільнені від корупції, яка тривалий час панувала на ринку деревини в Україні.

Як проводяться торги

Аукціон проводиться в назначений час. Прийняти участь в ньому можуть усі бажаючі, так як він являється відкритим. Спостерігати за ходом торгів можуть усі, в тому числі і контролюючі органи, представники преси чи просто сторонні спостерігачі. Якщо будуть виявлені випадки шахрайства, то це відразу набере широкого розголосу, а учасник аукціону втратить репутацію та буде виключений з системи.

Торги проводяться на основі англійського аукціону, тобто на підвищення ціни. Учасники поетапно роблять свої ставки. Останнє слово в кожному етапі залишається за тим, хто в попередньому етапі зробив найвищу ставку. Переможе той, чия ставка в кінці аукціону виявиться найбільшою. Кожна наступна ставка повинна бути більшою за попередню на суму, що не буде меншою кроку аукціону.

Що повинен зробити переможець

У випадку перемоги в онлайн торгах в особистий кабінет учасника буде надіслано відповідне повідомлення. В ньому будуть вказані характеристики лоту: об’єм деревини, її детальний опис, ціна, строки поставки та інше. Також в цьому повідомленні буде міститися інформація, стосовно терміну повної оплати вартості лоту. В зазначений термін переможець торгів повинен сплатити продавцеві повну суму, інакше право на викуп деревини перейде до іншого учасника аукціону. Дізнатися більше про особливості придбання деревини на аукціонах можна тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/drova-dlya-promyslovogo-vykorystannya-na-aukcioni-prozorro-prodazhi.

Бувають ситуації, при яких переможець аукціону не може стати власником активу, так як його було дискваліфіковано. Наприклад, якщо перевірка документів показала, що з ними є деякі проблеми. В такому разі право на придбання лоту переходить до наступного учасника, чия ставка також була найбільшою після ставки дискваліфікованого учасника.

авторомu-solutions