Що таке тендерна документація?

Що таке тендерна документація?

Під цим терміном мають на увазі список паперів, де зазначаються умови укладання договору. Під час проведення торгів як працівники, так і роботодавці зобов’язані діяти в рамках закону.

Усі необхідні правила є дійсними лише в тій ситуації, якщо це міститься в основних паперах тендеру. Присутність цих документів визначається відповідними законами.

Основні папери, які потрібно подати на конкурс:

 1. Зміст умов укладання угоди.
 2. Запрошення на сам конкурс із посиланнями на спеціальні інструкції виробникам, умови угоди, саме замовлення на відправку товару чи послуг.
 3. Основні інструкції виробникам.
 4. Джерела, в яких прописані основні етапи підготовки та направлення заяв на участь у конкурсі.
 5. Основні вимоги щодо змісту замовлення, які роботодавець пред’являє працівнику (назва конкретного товару, графік доставки, обсяг роботи за кожною назвою). До того ж, у вимогах є посилання на встановлені показники якості, технічні умови тощо.
 6. Необхідні папери на зазначений конкурс – це ще й зразки оформлення документів, встановлені країною: форма заяви, форма даних, гарантії організації (у разі потреби), форма заяви на конкурс тощо.

Крім основного переліку паперів на конкурс вам знадобляться такі документи:

 1. Ксерокопії статутних паперів.
 2. Ксерокопії свідоцтва про державні реєстрації.
 3. Сума на останній звітний день (якщо організація приносить одні збитки, ні про який тендер йти не може).
 4. Документ із податкової про те, що компанія не має боргів перед державою.
 5. Заява на відповідальних співробітників (представників фірми).
 6. Ксерокопії ліцензій та патентів (у деяких ситуаціях)
 7. Інші папери, список яких може змінюватись, залежно від конкурсу. До списку можуть увійти документи з фінансових інститутів, фінансові розрахунки та багато іншого.

Переважна більшість виробників не намагається збільшити власний дохід завдяки участі у придбанні товару лише через необхідність збирати конкретний список паперів, що відповідають усім вимогам роботодавця. 

Чи є універсальний список паперів для участі у конкурсі?

Нажаль, скласти конкретний список паперів для участі у конкурсі на придбання певної продукції практично неможливо. Оскільки у різних фірмах замовники висувають різні вимоги. До того ж різні організації торгують різною продукцією. Припустимо, конкурс на купівлю газу чи електрики, або фармацевтичних виробів, передбачає, що у виробника є спеціальний документ. Також, щоб перемогти у конкурсі з проведення будівельних робіт, необхідно правильно підготувати кошторис видатків.

Однак, на щастя, є приблизний перелік документів, без яких вам точно нічого робити, якщо ви замислилися взяти участь у подібному конкурсі.

Список стандартних паперів для того, щоб брати участь у тендері.

До переліку документів точно входять такі документи посвідчення особи покупця.

У разі необхідні паперами стануть такі:

 • ксерокопія паспорта (перші шість сторінок, де вказана адреса прописки).
 • або ксерокопія іншого документа відповідно до з-ну «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України». Як правило, цю ксерокопію просять у індивідуальних підприємців, проте роботодавець може попросити її у завідувача фірми (або його заступника).
 • статут вашої організації, або інший установчий документ.

Зазвичай роботодавець може вимагати з вас один із наступних паперів:

 • оригінал чи ксерокопію актуальної редакції статуту організації.
 • або оригінал (ксерокопію іншого установчого паперу вашої фірми);
 • чи ксерокопію описи з підписом державного реєстратора, за допомогою коду якого легко перевірити актуальну редакцію зазначеного документа за допомогою офіційного порталу, (ця вимога є актуальною лише для комерційних організацій).

Основні складові статуту подаються працівником з організаційно-правовою системою господарювання: такі типи організацій, як ТОВ та ТДВ зобов’язані відповідати необхідним вимогам Українського Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Які документі потрібні та як проводяться земельні торги ви можете дізнатися на сайті https://sale.ueex.com.ua/ru/news/aukcion-orendy-zemli-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi

Також потрібні папери, які підтвердять, що ви справно сплачуєте всі податки.

Щоб підтвердити статус платника податків, обов’язково потрібні такі папери якщо клієнт сплачує податок на додану вартість:

 • ксерокопія документа чи спеціального свідоцтва.
 • ксерокопія витягу зі списку всіх платників податку.

Якщо клієнт сплачує єдиний податок:

 • ксерокопія документа чи спеціального свідоцтва.
 • ксерокопія витягу зі списку платників зазначеного податку.

Участь у торгах дає широкий спектр можливостей для бізнесу. Однак, щоб оформити договір та отримати солідне замовлення, слід добре підготуватися. І список паперів – один із найголовніших елементів у підготовці.

авторомu-solutions